I Jauno mūziķu un mākslinieku konkurss "Mākslu Duets"

2016.gada 4.novembrī Carnikavas Tautas namā "Ozolaine" norisinājās I Jauno mūziķu un mākslinieku konkurss "Mākslu Duets", ko organizēja Carnikavas Mūzikas un mākslas skola (CMMS) sadarbībā ar Carnikavas novada domi. Konkursā kopumā piedalījās 57 dalībnieki. Daudziem dalībniekiem konkursa dienā rīts sākās ļoti agri, jo viņi uz Carnikavu mēroja tālu ceļu no Liepājas, Ventspils, Rojas, Smiltenes un Alūksnes. Konkursā piedalījās arī mūsu tuvākie kaimiņi no Ādažiem un Vidzemes jūrmalas skolām, savukārt divi dalībnieki bija no Lietuvas pilsētas Paņevežas mūzikas skolas. A grupā (10-12 g.v. skolēni) startēja 32 dalībnieki, B grupā (13-15 g.v.) - 25.

Akreditēta profesionālās ievirzes izglītības programma "Sitaminstrumentu spēle"

DSC 0522 CopyPagājušā gada nogalē - no 2016.gada 28.novembra līdz 2.decembrim Izglītības kvalitātes valsts dienesta norīkota akreditācijas ekspertu komisija - komisijas vadītāja Ināra Bārzdiņa (Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskola), eksperts Tālis Gžibovskis (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija) un eksperts Atis Vintuks (Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskola) - vērtēja Carnikavas Mūzikas un mākslas skolas (CMMS) darbības kvalitāti profesionālās ievirzes izglītības programmas "Sitaminstrumentu spēle" īstenošanā.

Klavierspēles valsts konkursa 2.kārtā atzinība J.E.Daugavietim

Šogad norisinās Latvijas profesionālās ievirzes mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas "Taustiņinstrumentu spēle - Klavierspēle" audzēkņu valsts konkurss. No Carnikavas Mūzikas un mākslas skolas valsts konkursa II kārtā 2017.gada 18.-21.februārī Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā piedalījās 4 audzēkņi: A grupā - Lukass Točs (2.klase, pedagogs T.Āriņa), B grupā -  Sofija Vasiļevska (4.klase, pedagogs T.Āriņa) un Emīlija Petrova (5.klase, pedagogs D.Brokāne), C grupā - Jānis Edmunds Daugavietis (8.klase, pedagogs T.Āriņa). Kopumā audzēkņi parādīja labu sniegumu. Visveiksmīgāk no mūsu skolas valsts konkursa II kārtā nostartēja Jānis Edmunds Daugavietis, saņemot žūrijas Atzinības rakstu.

Bruno Briedim 3.vieta "Amber Percussion" konkursā

Muz art AmberPerc2017.gada 14.martā Mārupes Mūzikas un mākslas skolā norisinājās II Sitaminstrumentu spēles solistu konkurss / festivāls "Amber Percussion". Konkursā piedalījās Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas, Latgales priekšpilsētas, Pārdaugavas, Mārupes, Babītes, Ulbrokas, Baldones, Jelgavas, Iecavas, Jēkabpils, Ventspils un citu Latvijas mūzikas skolu sitaminstrumentu specialitātes audzēkņi. Konkursu vērtēja starptautiska žūrijas komisija 4 cilvēku sastāvā. Katram dalībniekam konkursā bija jāatskaņo 3 skaņdarbu programma - skaņdarbs uz mazās bungas, solo bungu komplektam un play along - mīnuss (ar fonogrammu). Carnikavas Mūzikas un mākslas skolu konkursā pārstāvēja trīs 2. sitaminstrumentu spēles klases audzēkņi - Raitis Špīss, Bruno Briedis un Ralfs Embriks, parādot atzīstamu sniegumu. Visaugstāk no mūsu skolas audzēkņiem žūrija novērtēja Bruno Briedi, piešķirot 3.vietu A grupā. Paldies pedagogam Ernestam Mediņam par ražīgu darbu!

Mūzikas nodaļas audzēkņiem sasniegumi konkursā Lietuvā

Druskininki 2017No š.g. 14. līdz 23.augustam Druskininkos (Lietuvā) notika jau 17. Starptautiskais konkurss "Mūzika bez robežām", kurā ar Carnikavas novada domes finansiālu atbalstu piedalījās Carnikavas Mūzikas un mākslas skolas 7.klavierklases audzēknis Margus Smotrovs (pedagogs Daiga Brokāne) pianistu-solistu kategorijā un interešu izglītības programmas saksofona specialitātes audzēknes Elīza Evalde un Luīze Baķe kopā ar skolotāju Ievu Sloku ansambļu kategorijā.
Margus Smotrovs ļoti veiksmīgi atskaņoja savu koncertprogrammu un kļuva par konkursa diplomantu savā vecuma grupā. Saksofonu ansamblis kopā ar koncertmeistari I.Sloku konkursā pārliecinoši atskaņoja sarežģīto J.B.Singelee "Duo concertante op.55" 1.daļu un muzikāli spilgto P.Iturrande "Pequena Czarda", iegūstot konkursa žūrijas visaugstāko novērtējumu - vienīgo savā grupā GRAND PRIX, kā arī naudas balvu un tiesības uzstāties konkursa Laureātu koncertā. Carnikavas Mūzikas un mākslas skolas audzēknes E.Evalde un L.Baķe kopā ar skolotāju I.Sloku pēc ļoti veiksmīgās uzstāšanās Druskininku konkursā ir uzaicinātas piedalīties starptautiskā mūzikas festivālā Brestā (Baltkrievijā) 2018.gada 8.-12.janvārī.
Apsveicam mūsu audzēkņus un viņu skolotājas ar lieliskajiem sasniegumiem un novēlam tādu pašu neatlaidību, veiksmi un panākumus turpmākajā 2017./18.mācību gadā!

Mūzikas nodaļas audzēkņi sniedz priekšnesumus PII "Riekstiņš"

DSC 1033 Copy
Ar mērķi iepazīstināt bērnus ar dažādiem mūzikas instrumentiem, un ieinteresēt mūzikas mācības un mūzikas instrumenta spēles apgūšanā, Carnikavas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi š.g. 4. un 5.aprīlī sniedza nelielus koncertus Carnikavas pirmsskolas izglītības iestādes "Riekstiņš" audzēkņiem. Abas dienas koncerti bija apmeklēti ļoti kuplā skaitā - novada visjaunākā paaudze ar lielu interesi un ļoti uzmanīgi klausījās dažādu mūzikas specialitāšu priekšnesumus un, atpazīstot pazīstamas melodijas - "Kur tu teci, gailīti", "Aijā, žūžū, lāča bērni", "Velc pelīte saldu miegu" - arī dziedāja līdzi. FOTOGALERIJA

Lieldienu dekorācijas Carnikavas novadam

lieldienasCarnikavas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi kopā ar pedagogiem šogad piedalījās Lieldienu svētku noformējuma veidošanā Carnikavas novadam, apgleznojot lielformāta vides dekorācijas - olas. Mākslas nodaļas audzēkņi katrs izstrādāja divus skiču piedāvājumus. Pēc tam tika rīkota labāko skiču atlase, kurā kā žūrijas pārstāvis piedalījās arī Carnikavas pašvaldības arhitekts M.Strazds. Tika izvēlētas 15 labākās, radošākās un interesantākās skices, un pirmssvētku nedēļā, spītējot vēsiem un lietainiem laikapstākļiem, olu apgleznošanā piedalījās ne tikai visi mākslas nodaļas audzēkņi un pedagogi, bet arī mūziķi un aktīvākie vecāki.

Carnikavas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi rada mākslas darbus dabas parkam “Piejūra” veltītajā plenērā

pleners 19 sept9. septembrī Carnikavas Mūzikas un mākslas skolas (CMMS) audzēkņi piedalījās plenērā, kas veltīts dabas parka "Piejūra" tematikai, radot mākslas darbus par tēmām "Mans biotops" un "Dabas parks „Piejūra" pēc 100 gadiem". 
 
Plenērs bija iecerēts, lai rosinātu skolēnus pievērst uzmanību sava novada dabas vērtībām, saprast, ko tās sniedz sabiedrībai un kāpēc tās nepieciešams aizsargāt.
 
Plenēra dienā jaunie mākslinieki kuplā skaitā pulcējās Carnikavas Novadpētniecības centrā. Vispirms vides speciālistes bērnus iepazīstināja ar dabas parka "Piejūra" vērtībām, un vēlāk visi kopā devās klātienē iepazīt dabas parka bagātības Carnikavā un smelties iedvesmu saviem darbiem. Skolēni ekskursijas laikā aktīvi līdzdarbojās – nevilcinājās jautāt, lai uzzinātu vairāk par interesējošām lietām un ar viedtālruņiem iemūžināja redzēto, lai attēlus līdz ar dabā gūto iedvesmu izmantotu, radot savus mākslas darbus.

Elīza Petrova startē jauno pianistu konkursā Polijā

IMG-20180104-WA0001Carnikavas Mūzikas un mākslas skolas klavieru nodaļas 2.klases audzēkne Elīza Petrova 30.11.-01.12.2017. Polijā (Zambrovā) piedalījās 6. Starptautiskajā jauno pianistu konkursā, kas nosaukts XX gs. izcilākā poļu komponista, diriģenta un pianista Vitolda Ļutoslavska vārdā. Konkursā viņa atskaņoja V.Ļutoslavska skaņdarbus, kas īpaši sacerēti jaunajiem pianistiem un izceļas ar sarežģītu tehnikas un melodijas apvienojumu, kā arī ar mūsdienīgu skanējumu, kas klasiskajās tradīcijās audzinātajiem pianistiem var šķist nepierasti. Jaunā pianiste konkursā pārliecinoši atskaņoja sarežģītos skaņdarbus, kas apgūti skolotājas Daigas Brokānes vadībā.
Carnikavas Mūzikas un mākslas skolai sadraudzība ar Zambrovas 1.pakāpes mūzikas skolu ilgst jau trešo gadu, un, lai stiprinātu draudzību, skolas administrācija uzaicinājusi jaunos poļu mūziķus uz skolas rīkoto konkursu "Mākslu Duets". Paredzēts, ka konkurss notiks šā gada oktobra beigās.

Saksofonu ansamblis piedalījās klasiskās mūzikas festivālā Brestā

BrestaPēc ļoti pārliecinošās dalības š.g. augustā starptautiskā jauno izpildītāju konkursā "Mūzika bez robežām" Druskininkos (Lietuvā), kur Carnikavas Mūzikas un mākslas skolas saksofonu duets Luīze Baķe un Elīza Evalde, uzstājoties kopā ar skolotāju Ievu Sloku, ieguva GRAND PRIX, viņas saņēma uzaicinājumu piedalīties 30. Starptautiskajā klasiskās mūzikas festivālā Brestā (Baltkrievijā). Festivāls norisinājās no š.g. 9. līdz 12.janvārim, un tajā uzstājās profesionāli mūziķi, orķestri, ansambļi un solisti no dažādām pasaules malām, kā arī speciāli uzaicināti jaunie talanti no dažādām Eiropas valstīm. Festivāla koncerti notika ne tikai Brestā, bet arī tuvākajās pilsētās - lielās, skatītāju piepildītās koncertzālēs, un varam būt lepni, ka mūsu skolas jaunās mūziķes godam apliecināja savu augsto profesionālo meistarību. Kā apliecinājumu tam varam uzskatīt Brestas pilsētas pašvaldības kultūras nodaļas uzaicinājumu mūsu ansamblim piedalīties arī nākošgad Brestas pilsētas 1000-gades jubilejas koncertos.
Novēlam mūsu talantīgajām audzēknēm un viņu skolotājai Ievai Slokai arī turpmāk radošus panākumus un jaunus sasniegumus.